wtorek, 2 października 2012

Cegła we wnętrzach


Cegła, klinkier.. dla jednych tylko zwykły budulec a dla innych element dekoracyjny dodający wnętrzu zależnie od stylu, ciepła i przytulności lub surowego wręcz industrialnego klimatu.. Ten niedoceniany materiał wykończeniowy i dekoracyjny to bogactwo różnorodnych faktur. Na rynku dostępne są cegły i płytki gładkie, łupane, ręcznie formowane, rowkowane i szlifowane ... Ile cegieł i faktur, tak wiele twórczych możliwości. Ściany klinkierowe, murowane są tak ozdobne same w sobie, że wystarczą na nich np tylko obrazy, zdjęcia w prostych ramach. Taką ścianę można zostawić również bez żadnych dodatków lub "pobawić" się światłem stwarzając w ten sposób niepowtarzalny klimat. Świetnie nadaje się jako element dekoracyjny każdej przestrzeni w domu: kuchnia, salon, sypialnia, przedpokój łazienka.. Cegła jest tak wdzięcznym materiałem, że nie wymaga wykończenia powierzchni i może obyć się bez konserwacji. 



                                           Fot. Baxter


"Surowa" cegła jest idealnym tłem dla oryginalnych mebli i naturalnych elementów wnętrza.




                                          Fot. Adorable Home

Gdyby nie ciepłe kolory cegły, wnętrza byłyby dosyć "sterylne" i "chłodne". Te wnętrza dzięki ponadczasowej bieli są eleganckie a cegła dodała stylu i klimatu.




                                                        Fot. www.tearte.arg.br

Zabawa światłem na cegle dodaje wnętrzu ciepła.. ale nie odbiera nadanym stylom charakteru.




                                        Fot. Proxy Of Evermotion

Tu szara cegła sprawiła że wnętrze nabrało surowego lecz ciepłego charakteru pełnego stylu i duszy.




                                            Fot. BBB

Elegancja i klasyczny design.. Tu biały klinkier jest tylko delikatnym elementem dekoracyjnym podkreślającym loftowy styl wnętrza.





                                          Fot. BBB

Klinkierowa ściana jest głównym elementem tego wnętrza i idealnie oddaje charakter wnętrza.




                                            Fot. BBB

Panoramiczne okno i dominująca klinkierowa ściana sprawia, że bez względu na pogodę stołujemy się przez cały rok w ogrodzie.. 




                                          Fot. Miss Tuna

Trochę industrialnie, ale mimo wszystko przytulnie...





                                         Fot. Lamoureux Architect

Nowocześnie, funkcjonalnie i designersko..różnorodne, klimatyczne oświetlenie wraz z kominkiem idealnie współgra z ciemnym klinkierem w centralnym miejscu salonu.





Zachęcając Was do używania tego materiału jako materiał wykończeniowo-dekoracyjny, pozwolę sobie również udzielić informacji na temat techniki czyszczenia takich powierzchni. Najlepszym sposobem jest używanie łagodnych, nietoksycznych środków czystości. Idealnie do tego celu nadaje się szare mydło. Jeśli zdecydowaliście się na białą cegłę do wody z mydłem dolejcie trochę wody utlenionej lub wybielacza i szczoteczką okrężnymi ruchami wyszorujcie powierzchnię. Następnie nalejcie ciepłą wodę i jeszcze raz przetrzyjcie. Koniecznie podłóżcie coś na podłodze lub blacie gdzie znajduje się klinkier. Regularne dbanie o czystość  takich powierzchni (zwłaszcza jeśli znajdują się w kuchni lub blisko kominka, pieca) pomaga utrzymać cegle atrakcyjny wygląd na bardzo, bardzo długo. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz